مقالات

مراحل انجام تراکنش موفق در شبکه پرداخت دستگاه کارتخوان

مراحل انجام تراکنش موفق در شبکه پرداخت دستگاه کارتخوان
دستگاه  های کارتخوان یا به اصطلاح دستگاه های پوز دستگاه هایی هستند که با توجه به پیشرفت تکنولوژی برای صرفه جویی در زمان و راحتی در انتقال وجه طراحی شدند و مورد استفاده قرار گرفتند.
دستگاه های کارتخوان کارکرد ساده و راحتی دارند، به همین دلیل خیلی سریع بین مردم محبوب شدند، به طوری که امروزه تمامی صاحبان کسب و کارهای مختلف و حتی خرده فروشی های کوچک هم از این دستگاه ها استفاده می کنند و استفاده و دریافت وجه نقد در بین مردم بسیار کاهش یافته است.
اگر شما هم تا به حال با این دستگاه ها کار کرده باشید و یا از نزدیک این دستگاه ها رو دیده باشید حتما میدانید که این دستگاه ها قابلیت های زیادی دارند. مهم ترین قابلیتی که این دستگاه ها دارند انجام تراکنش هست.
شما می توانید با استفاده از این دستگاه ها تراکنش های مختلفی رو انجام بدید. برای مثال شما میتوانید قبض پرداخت کنید، شارژ خریداری کنید، و یا کالایی رو خرید و فروش کنید.
بسیاری از مردم تصور می کنند تنها کاری که می توان با دستگاه های پوز انجام داد، مربوط به پرداخت فاکتورهای خرید می باشد.
اما امکانات بیشتری در این دستگاه های کوچک جیبی جای داده شده است. دستگاه های کارتخوان، شعبه کوچکی از بانک ها هستند که می توان بهره بیشتری از آن ها برد.

لیست کارهایی که می توان با دستگاه کارتخوان انجام داد.

لیست کارهایی که می توان با دستگاه کارتخوان انجام داد.

1. خرید با کارت بانکی
2. گرفتن شارژ برای تلفن های همراه
3. گرفتن موجودی و مانده حساب
4. پرداخت صورت حساب های شناسه دار مانند قبض های آب، برق و ….
5. چاپ اخرین تراکنش
6. امکان انتخاب شبای حساب فعال بر روی دستگاه پوز
7. چاپ ریز تراکنش های مالی قبل
پیشهاد مطالعه: جهت خرید و فروش قطعات کارتخوان اینجا کلیک کنید.
جهت انجام یک تراکنش در شبکه پرداخت ، لازم است شرکتی که دستگاه کارتخوان بر روی آن کار می کند یعنی سوئیچ مبدا یا (PSP) با بانک مقصد که صادر کننده کارت مشتری می باشد تبادل اطلاعات نماید
در مسیر این ارتباط واسطه های مختلفی وجود دارد که جهت موفق بودن یک تراکنش خرید و یا موجودی کلیه واسطه هایی که در این مسیر وجود دارند باید پاسخ صحیح به در خواست هایی که از آنها می شود بدهند و همه در دسترس باشند در شکل ذیل مراحل و کدهای ارسالی به صورت شماتیک نمایش داده شده اند که کدها به صورت واقعی می باشد به عنوان مثال کد درخواست اولیه کد 200 می باشد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *