1. شناسنامه
 2. پشت و روی کارت ملی
 3. شماره حساب بانکی
 4. شماره موبایل بنام متقاضی خرید کارتخوان
 5. داشتن پرونده مالیاتی یا ارائه کد پستی معتبر جهت تشکیل پرونده مالیاتی

این مدت زمان با توجه به کارتخوان انتخابی شما و شرکت ارائه دهنده خدمات پرداخت (PSP) از یک روز تا سه روز کاری متغیر خواهد بود.

نحوه و میزان محاسبه مالیات بستگی به کد صنفی انتخابی شما در زمان تشکیل پرونده مالیاتی و مقدار تراکنش هاش بانکی شما بر روی حساب معرفی شده به سازمان امور مالیاتی دارد که کارشناسان پرداز الکترونیک شایا در زمان تشکیل پرونده مالیاتی بصورت رایگان مشاوره های لازم جهت انجام صحیح این امر را به متقاضی ارائه می کنند.گفتنی است که سالی یکبار و در انتهای سال مالی هر دوره محاسبات و تعیین مبلغ مالیات پرونده مالیاتی شما مشخص خواهد شد.

بله پس از خرید و بصورت مادام العمر هر زمانی که متقاضی تمایل به اصلاح یا ویرایش مشخصات کارتخوان شخصی خود داشت پرداز الکترونیک شایا جهت انجام این فرآیند در کنار شما خواهند بود.

بله با توجه به اینکه متقاضی با خرید کارتخوان مالک آن محسوب میشود ، در صورت عدم نیاز به آن و تصمیم به واگذاری یا فروش به غیر پرداز الکترونیک شایا کلیه مراحل مورد نظر را به صلاحدید شخص انجام خواهند داد

 1. هنگام استفاده از کارتخوان و کارت بانکی نیاز به شمردن پول نیست و از اشتباهات عمدی وغیر عمدی که ممکن هست هنگام شمردن پول توسط مشتری یا فروشنده پیش بیاید، جلو گیری میشود.
 2. احتمال دریافت اسکناس یا چک پول تقلبی از بین میرود.
 3. با استفاده از دستگاه پوز یکی از واسطه های انتقال دهنده میکروب و آلودگی یعنی اسکناس حذف می شود.
 4. با استفاده از دستگاه کارتخوان سیار، سرعت معامله افزایش یافته و کسب و کار ها گسترش می یابند.

بله رانندگان تاکسی هم به دستگاه کارتخوان نیاز دارند، چون امروزه مردم به ندرت از پول نقد استفاده می کنند و در اکثر مواقع تمایل به پرداخت هزینه ها از طریق دستگاه های کارتخوان دارند و همچنین استفاده از دستگاه کارتخوان توسط رانندگان تاکسی باعث صرفه جویی در وقت و از بین بردن مشکلات مربوط به پول خرد می شود و دیگر بدون نگرانی بابت تهیه پول خرد و البته انتقال میکروب ها و ویروس ها از طریق اسکناس می توانید به فعالیت خود ادامه دهید.

 

 1. ظرفیت باطری که با واحد میلی آمپر نشان داده می شود که هر چقدر این ظرفیت بیشتر باشد، معمولا مدت زمان بیشتری شارژ خواهد شد.
 2. میزان استفاده از دستگاه و روشن بودن نمایشگر و تعداد تراکنش ها که هرچقدر بیشتر باشد، زودتر شارژ تمام می شود.

با توجه به موارد بالا می توان گفت که باطری دستگاه کارتخوان سیار بین 3 تا 15 ساعت برق مورد نظر خود را تامین می کند.

در روز های عادی کلیه تراکنش های واریزی صبح روز بعد و در ایام تعطیلات رسمی بعد از ظهر روز بعد واریز می شود.

اشتباه مکرر در وارد کردن رمز دستگاه باعث قفل شدن بعضی از عملکرد های دستگاه می شود باید برای حل این مشکل، با پشتیبانی تماس حاصل نمایید.

 • با هر کارت حداکثر مبلغ پانصد میلیون ریال (پنجاه میلیون تومان) را در هر تراکنش میتوان انجام داد.

خیر، انتقال وجه بر روی دستگاه های کارت خوان غیر فعال می باشد. فقط از طریق نرم افزار های موبایلی و خودپرداز (ATM) بانک امکان پذیر می باشد

 • بررسی گردد، کاغذ دستگاه به اتمام نرسیده باشد.
 • درب رول کاغذ به صورت کامل بسته شده باشد.
 • در صورت بررسی موارد مذکور و عدم رفع مشکل، مراتب را به پشتیبانی شرکت پرداز الکترونیک شایا اعلام نمایید.

 • ممکن است مشکل موقتی باشد کمی منتظر بمانید.
 • یکبار دستگاه را خاموش و مجددا روشن نمایید.
 • در صورت بررسی موارد مذکور و عدم رفع مشکل، مراتب را به پشتیبانی شرکت پرداز الکترونیک شایا اعلام نمایید.

 • در ابتدا بررسی گردد دستگاه کارتخوان حداقل 4 ساعت در شارژ بوده و باتری آن بصورت کامل شارژ شده باشد. (در صورتیکه برای اولین بار دستگاه را شارژ مینماییم، حداقل 8 ساعت به برق متصل شود.)
 • اگر دستگاه در زمان روشن بودن کمتر از سه ساعت فعال می باشد و باتری خالی میکند مراتب را به پشتیبانی شرکت پرداز الکترونیک شایا اعلام نمایید.

انواع تراکنش برروی کارتخوان عبارت است از خرید، موجودی، پرداخت قبض(قبوض خدماتی، استعلام بدهی و پرداخت قبوض همراه اول)، خرید شارژ(خرید رمز شارژ تکی و شارژ مستقیم)

بله ، ازتاریخ 20 دی ماه سال 1399 مالیات برکارتخوان ها اعمال شده است . قبل از دریافت دستگاه کارتخوان اخذ کدمالیاتی اجباری است

بازه روز مالی تراکنشها از 23:45 روز قبل تا 23:45 روز جاری است، لذا تسویه حساب تراکنش‌هایی که در بازه‌ی 23:45 دقیقه روز جاری تا 23:45 دقیقه روز بعد باشند در روز مالی بعد انجام می‌گیرد.